vampire and fairytale RP RPG bulgarian bg
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
  • ■ РИМ
  • ■ Ню Орлиънс
  • ■ Царството на Сенките
  • ■ Друго
TEXT GOES HERE, LETY (:
TEXT GOES HERE U GUESS
TEXXXXXXXXXXTTTTTTTTTT GOES HEREEEE
Latest topics
» Дълбоко в дън горите
Историите на Лети Icon_minitimeby Lety Пет Апр 22, 2016 8:13 pm

» ... и приказките никога вече няма да са същите!
Историите на Лети Icon_minitimeby Lety Сря Дек 10, 2014 11:37 am

» Вдъхновение
Историите на Лети Icon_minitimeby Lety Нед Ное 09, 2014 2:52 pm

» Историите на Лети
Историите на Лети Icon_minitimeby Lety Пон Сеп 15, 2014 12:09 am

» Бекет Хатфийлд - Лудият Шапкар
Историите на Лети Icon_minitimeby Lety Чет Авг 28, 2014 11:07 pm

» София Деверо
Историите на Лети Icon_minitimeby Sophia Devaroux. Вто Авг 26, 2014 10:50 pm


Share

Историите на Лети Empty
Историите на Лети Empty
Историите на Лети Empty
Историите на Лети Empty
Историите на Лети Empty
Историите на Лети Empty
Историите на Лети Empty
Историите на Лети Empty
 

 Историите на Лети

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Lety
Aдминистратор
Aдминистратор
Lety

Leo Join date : 12.07.2009
Age : 35
Местонахождение : Венеция - Buon giorno Italia

http://twilight-man1a.niceboard.net/index.htm
ПисанеЗаглавие: Историите на Лети   Историите на Лети Icon_minitimeСъб Юли 26, 2014 7:27 pm

Историите на Лети Tanq5

КОМЕНТАРИ
"Тя танцува само една зима"

- - - - - - - - - -


Спеделете мнението си, какво мислете, че ще стане в историята и какво предпочитате да прочетете. Знаете за какво иде реч  Wink
Върнете се в началото Go down
Кейтлин Грейс
Ветеран
Ветеран
Кейтлин Грейс

Aquarius Join date : 08.04.2010
Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Историите на Лети   Историите на Лети Icon_minitimeСъб Юли 26, 2014 9:32 pm

Знам, че аз напомних за тази тема, просто имаше толкова много неща, които исках да споделя, за да опиша начина, по който ме запленява историята ти...Но си мисля, че вече е невъзможно. Прочетох всички глави, които си пуснала(исках да съм сигурна, че няма да остане нещо, което съм пропуснала в коментара си) и в главата ми сега е пълна с красиви сини пеперуди. Very Happy

Има ужасно много неща, които харесвам в Тя танцува само една зима, че не знам от къде да започна. Може би от хармонията, която се носи от текста. Начина, по който всяко изречение, всяка дума е поставена на точното си място и погледа е свободен плавно да се плъзга по изписаните редове. Или от онова усещане за необратимата трагичност, което се подразбира още от самото заглавие(Едно наистина прекрасно заглавие! I love you ), дамгосала живота на главната героиня. Или героите...героите. Смятам, че си се справила наистина страхотно с описването на характерите им – всеки един съвсем различен от останалите. Валодя-Владимир(глава 1) толкова измъчен и романтичен(Ще те убия за това, че си го направила син на онази противна женица!), Игор с неговата покварена същност и желание да се налага над останалите и Таня с нейните пагубни амбиции за охолен живот, но и за любов. И всичко това превръща историята в една нежна феерия от музика и цветове, белязана от тъмнината сянка на смъртта, която сякаш дебне, за повлече един от тях в дебрите на своето царство.

Заради всичко това се надявам да си променила решението си относно края на историята. Колкото и да искам да видя Владимир и Таня щастливи, знам, че един унищожителен финал, в който тя умира би внесъл още красота и завършеност. Мисля, че ще е грешка от твоя страна да дадеш на Таня възможност за нов живот, като вампир. Колкото и странно да звучи, тя трябва да умре наистина, за да получи шанса да има всичко, което желае.

Стига толкова драматизъм! Забрави всичко, което съм написала за финала - единственото нещо, което искам да прочета е следващата глава... Wink


Последната промяна е направена от Кейтлин Грейс на Нед Юли 27, 2014 12:41 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Lety
Aдминистратор
Aдминистратор
Lety

Leo Join date : 12.07.2009
Age : 35
Местонахождение : Венеция - Buon giorno Italia

http://twilight-man1a.niceboard.net/index.htm
ПисанеЗаглавие: Re: Историите на Лети   Историите на Лети Icon_minitimeСъб Юли 26, 2014 10:34 pm

Тани, накара ме да се топя като карамел върху топъл донът пред монитора.  Embarassed 
Знаеш, че винаги съм се съмнявала - не в историята, а в способността ми да опиша виденията си за тази малка самотна балерина.

А сега за героите:

Всеки има своето място в света и всеки носи кръстта на собствената си история.

Ето го Игор - той винаги е бил вторият син, този, на който никой не е обръщал внимание, защото не е наследникът.  Към него няма очаквания, нито желания. Никой не иска от него да стане нещо и той постепенно се е загубил в безцелния си живот. Всичко му е скучно. Опитал е всяка поквара, която е могъл да се сети. Колкото и да е провокирал, той наистина е бил втората карта и винаги е бил пренебрегвания и това го прави толкова кардинален в интимен план. Щом не е получил това признание и любов от семейството си, той не го дава и в личните си отношения. Той просто се старае да е на върха, отгоре. Думата му да е чута. Самотно сърце, е нашият богат руснак.

Володя е другият отчаян образ. Той е толкова измъчен и безволев, точно защото е сина на майка си, която наистина е една властна жена. Оставена да търси сама прехраната им в тази студена страна, мадам Павловна е трябвало да стане желязната лейди, ако не е искала да умре от глад, като момичета й после. Тя става студена, неспособна да дари любов жена, защото работата й показва, че няма такова нещо като любовта. А за да се справи трябва да е повече от господстваща и ето го малкото момче до нея - синът й, който няма мъжки пример в тази задушаваща среда от курви и пропаднали господа. На кой да подражава, като никога не имал морален и силен мъж пред него. Момчето е израсанало до полите на майка си и както можете да си представите, основните изисквания към него са били: да не пречи, да не говори много, да не се бърка.

Татяна е другата отритната от съдбата героиня. Последната 4-та глава разкри историята й. Тя е продадена още като малко миченце на циганския катун и оттогава е живяла почти на улицата. Тази малка Есмералда си спомня какво е било да има семейство (за това ще четете по-нататък), какво е  било да се чувства на сигурно място, но всичко й е било отнето и то от собтвените й родители. Тежка съдба да знаеш, че не си бил особено ценен. Оставена на улицата, и то още като дете, наистина я прави борбена натура, но тя никога не е имала пътеводител, който да я научи, какво е добро и какво е лошо. Но това, което трябва да запомним е, че тя обича да танцува и че търси сигурност, която вижда в парите. Всеки, който се чувства под постоянна заплаха, на мраз, студ и глад или побой, ако не изкара дневния оборот, ще я търси тази химерна "сигурност". Представете си я, как още е от малко дете е научена, че само парите ще й донесат добро отношение. И че с тях е обвързана и обичта. Горкото заблудено дете

И остава да ви разкажа може би за Владимир. Момчето от глава Едно, но това няма да се случи.  Защото вие трябва сами да го усетите.

И не мразете Наташа. Поставете се на нейно място. Тя е онази отхвърлената жена, забравената, която е дала цялата любов, която е била способна, но една новоизгряла старлетка й е откраднала вниманието на любимия й - на единствената й любов, на спасението й, на надеждата й. Нима и вие не сте били на нейно място.  Освен това, тя беше жестоко унижена и наранена физически, точно заради тази другата.. тази, която разби мечтите и бъдещето й, бе причнита да я пребият. Нима не бихте потърсили отмъщение?!

 Mistery woman


Последната промяна е направена от Lety на Нед Юли 27, 2014 8:09 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Кейтлин Грейс
Ветеран
Ветеран
Кейтлин Грейс

Aquarius Join date : 08.04.2010
Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Историите на Лети   Историите на Лети Icon_minitimeСъб Юли 26, 2014 11:00 pm

Продължаваш да твърдиш, че двамата - Владимир(който за мен винаги ще е Валодя) и другият от глава номер четири са напълно различни герои, но за нещастие, аз все още не ти вярвам. Отказвам да повярвам, че ти с целия си запас от шантави имена си дала толкова хубаво име на невзрачно момче, като сина на Мадам.  Computerfreak 
Върнете се в началото Go down
Кейтлин Грейс
Ветеран
Ветеран
Кейтлин Грейс

Aquarius Join date : 08.04.2010
Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Историите на Лети   Историите на Лети Icon_minitimeЧет Сеп 11, 2014 3:30 pm

Поредната прекрасна глава. I love you

Не те е срам! Нямаш никаква милост към бедното момиче, но едно тънко гласче в главата ми нашепва, че тя не е чак толкова невинна в цялата тази история. Нейното увлечение по лъскавите предмети и желанието й за бляскав живот не предвещават нищо добро за бъдещето й. Татяна много прилича на някое дете. Тя е мечтателка по душа, а единственият й недостатък е, че въобще не се замисля за последствията от действията си. Все още ми е много трудно да приема тази така голяма, лекомислена част от нея и след всяка глава оставам с противоречиви чувства спрямо нея.

Игор от своя страна е така постоянен, че почти му завиждам за това му умение. Той за пореден път се утвърди, като мръсник - един наистина противен индивид на човешката раса, за щастие, като герой си остава доста харизматичен. Методите, с които спечели, завоюва, открадна доверието й малко ме разочароваха(нека не се лъжем бяха си ужасно плоски Very Happy ) и ми се сториха съмнителни. До сега не съм го възприемала, като човек отдаден на думите. Но е забележително, но не и изненадващо как толкова бързо намери пътя към сърцето й - балета. Със сигурност искам да видя какво ще му се случи занапред и как любовта му към балерината ще го преобрази. Дали има шанс той да се измъкне сравнително сух след края на историята и дай Боже а.к.а Лети да се забелязва някаква промяна с положителна насоченост у него?

И идва ред на въпросите: Какво ще се случи нататък? Тя ще успеели да загърби този епизод от познанството им? Лесно ли ще се примири с новото си положение? Колко напрегната ще бъде следващата им среща? Ще видим ли семейството на Игор? Какво ще се случи с плановете на Наташа? Кога Игор ще спре да я приема като една лъскава нова играчка? Ами Володя? Няма ли най-сетне да се запознаят? Ако нещо трагично се случи (не дай си Лети) с нея накрая - той ще успее ли да продължи напред? dreaming
Върнете се в началото Go down
Кейтлин Грейс
Ветеран
Ветеран
Кейтлин Грейс

Aquarius Join date : 08.04.2010
Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Историите на Лети   Историите на Лети Icon_minitimeНед Сеп 14, 2014 2:45 pm

Не ми харесва! Не мога! Не искам и една дума повече да прочета от тази история! Shocked

Виждаш ли до какво отчаяние ме докарваш?
От днес историята ти ще е като отрова за мен. Четенето й ще наподобява вреден навик, пристрастяване, от което не мога да се отърва. Порок, който ми носи болка, способна да бъде потушена само след още една част. Всяка следваща глава ще бъде лек за страданията ми, обаче с времето действието му все по-бързо отслабва. Имам нужда от още и то ВЕДНАГА. Тя танцува само една зима ми е по-необходима от слънцето, водата или въздуха, за да оцелея. А представата от първата глътка(за първото изречение) винаги е толкова приятна.
Всеки един ред е прекрасен. Опияняващ. Изпълнен с толкова много живот. Сърцето ми потрепва, докато чета и всеки път, когато стигна до края на главата, се разбива на хиляди парченца(1. Защото главата е свършила, а следващата ще се появи незнайно кога; 2. С всяка следваща част надеждата ми за щастието на моите любимци бяга все по-надалеч от мен).
Та кога ще мога да получа следващата доза, Лети? dreaming
*кратко описание на вълната от чувства и мисли, която ме помете след последното изречение ailiak


П.П. "Продаде ли това, което толкова пазеше, уличнице? Уби за него, а го продаде. – думите съскаха срещу нея - Ще си заслужила всеки разрез!" Това е най-силният момент в цялата историята досега, а може би и за напред. Моментът на равносметката, който може да промени хода на събитията. Думите на циганина са ужасяващи, но верни(и затова харесвам героя му). Таня беше на същото място, от където е започнало всичко и уплашена за живота си дори не осъзна това. Тя вече е в позицията на губещия -всичко, което е направила е било безсмислено - нещата все пак завършиха по същия начин, по който щяха и в онази нощ. А най-страшното - тя едва ли ще успее да проумее това навреме, за да намери начин да се спаси.
Не е изненадващо, че това любимата ми сцена. I love you
Върнете се в началото Go down
Lety
Aдминистратор
Aдминистратор
Lety

Leo Join date : 12.07.2009
Age : 35
Местонахождение : Венеция - Buon giorno Italia

http://twilight-man1a.niceboard.net/index.htm
ПисанеЗаглавие: Re: Историите на Лети   Историите на Лети Icon_minitimeПон Сеп 15, 2014 12:09 am

Тани, коментара ти на главата ме докара до хиляда и една усмивки, драматично се тръшнах на бюрото, покатерих се отгоре и размахах ръце, крещейки - "видя ли какво ми е с Грешни души от няколко години насам, и как се задъхвам, като чуя името Лорейн и Кристиян. Спазми, Таня, спазми..."

Но както твоите герои се крият от теб, така и Владимир и Таня отказват да ми покажат как са се влюбили и къде е спал Игор тогава... scratch  та си мислех, момичето вече не е дествено, спа с богатия батко. Може ли да минем директно към "и НЕ заживели щастливо и да приключим"  ailiak  

Предполгам не, затова ще се опитам да съм сериозна Very suspect  Нарочно не отговорих на въпросите ти, защото исках първо да пусна следващата глава, която беше готова, преди да пусна предишната. Снощи само я коригирах (Номер 5 - 6) Идеята беше да представя героя на Игор. И не, не мисля, че се размеква, по-скоро се опитах да опиша, какво го е направило такъв, да разкажа как действа и какво ще се случва. Признавам, че да усети слабостите й така бързо беше лекомислено и прибързано от моя страна, но ми беше дотегнало да увъртам. Тя танцива, той го знае, всичко го знаят. В Историята с детството му трябваше да покажа и какъв е той, когато обича и какво може да се промени сега?!  Please  за тази алегория ще й дойде времето и мястото и ти, Тани, ще си спомниш за какво е  Very Happy

А Татяна, тя ме обърква... хем я харесвам, хем си мисля, че е голяма шматка. После се сещам защо е така. Та тя е още дете, едва на около 18, живяла е в зверска мизерия, без семейство, дори мечтата й е била работа, с която е просила и някак всичко започва да се обяснява. Как да не се възхищава на такива стаи, като тя не е виждала къща, пък камо ли да барне по-красива материя? Как да не се подлъже, като едва помни родителите си и не е имала кой да й казва кое е правилно и кое не... И тя е толкова уплашено момиче, като загубено дете, което преодолява всичко само с едната вяра, че трябва да оцелее  Embarassed  Предполагам не ми се получава винаги, но с коментарите усещам къде съм я загубила тази пакостница.

Ако трябва да съм честна, изобщо не съм мислила, че нападението на Надир ще излезе такава кулминация. Признавам си, сцената стоеше написана много отдавна и се чудеше кога се е случила и после Наташа се напи и всичко си каза, и аз трябваше само да я следвам. Така че предполагам с тази глава става ясно какво се случва с Наташа ... или??

Но си права за това, че момента е много важен за Татяна и тя милата ще получи своята помощ с висше (со Лети), дали ще се възползва, не зная...  Very Happy  Very Happy А относно въпроса, какво ще стане на следващата среща между Таня и Игор не зная.. Мисля, че не съм мислила толкова надълбоко, сякаш това някак загуби значение за мен в момента, в който ще се запознаете с Владимир. Как започва триъгълника е бялото петно пред историята, което е скрито за мен.  frustrated
Това обяснява и защо, нямам и идея кога ще видиш следващата глава.. Или по-точно, по следващата Very Happy  Very Happy Very Happy  


Лети призовава към мир и да не я мразите много Peace bro
Върнете се в началото Go down
Sponsored content




ПисанеЗаглавие: Re: Историите на Лети   Историите на Лети Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 

Историите на Лети

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Bitten RPG :: out of characters ˙·٠•● свободна зона :: Престъпни удоволствия :: Коментари-