vampire and fairytale RP RPG bulgarian bg
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
  • ■ РИМ
  • ■ Ню Орлиънс
  • ■ Царството на Сенките
  • ■ Друго
TEXT GOES HERE, LETY (:
TEXT GOES HERE U GUESS
TEXXXXXXXXXXTTTTTTTTTT GOES HEREEEE
Latest topics
» Дълбоко в дън горите
Здрач отново - Коментари Icon_minitimeby Lety Пет Апр 22, 2016 8:13 pm

» ... и приказките никога вече няма да са същите!
Здрач отново - Коментари Icon_minitimeby Lety Сря Дек 10, 2014 11:37 am

» Вдъхновение
Здрач отново - Коментари Icon_minitimeby Lety Нед Ное 09, 2014 2:52 pm

» Историите на Лети
Здрач отново - Коментари Icon_minitimeby Lety Пон Сеп 15, 2014 12:09 am

» Бекет Хатфийлд - Лудият Шапкар
Здрач отново - Коментари Icon_minitimeby Lety Чет Авг 28, 2014 11:07 pm

» София Деверо
Здрач отново - Коментари Icon_minitimeby Sophia Devaroux. Вто Авг 26, 2014 10:50 pm


Share

Здрач отново - Коментари Empty
Здрач отново - Коментари Empty
Здрач отново - Коментари Empty
Здрач отново - Коментари Empty
Здрач отново - Коментари Empty
Здрач отново - Коментари Empty
Здрач отново - Коментари Empty
Здрач отново - Коментари Empty
Здрач отново - Коментари Empty
Здрач отново - Коментари Empty
Здрач отново - Коментари Empty
Здрач отново - Коментари Empty
Здрач отново - Коментари Empty
 

 Здрач отново - Коментари

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Lety
Aдминистратор
Aдминистратор
Lety

Leo Join date : 12.07.2009
Age : 35
Местонахождение : Венеция - Buon giorno Italia

http://twilight-man1a.niceboard.net/index.htm
ПисанеЗаглавие: Здрач отново - Коментари   Здрач отново - Коментари Icon_minitimeПон Дек 21, 2009 11:40 am


Здрач отново - Коментари Rouzzzi2


Последната промяна е направена от Lety на Вто Фев 15, 2011 6:36 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Бела Кълън
Aдминистратор
Aдминистратор
Бела Кълън

Virgo Join date : 11.07.2009
Age : 42
Местонахождение : Пловдив

http://twilight-man1a.niceboard.net
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач отново - Коментари   Здрач отново - Коментари Icon_minitimeПон Дек 21, 2009 2:11 pm

Very Happy Явно пак аз ще съм първа...
Така... идеята ми допада, но началото на поста според мен има нужда от леко преработване.
Момента в който Бела се притеснява от шофирането на Едуард не е много правдоподобен.
Този цитат е от първия лов на Бела:


,,Беше по- бърз от мен. Не можех да си представя как така движеше краката си с такава заслепяваща бързина, но това беше нещо отвъд моите познания. Аз, обаче, бях по- силна, и всяка моя крачка отговаряше на три негови. И така, аз полетях с него из оживялото зелено пространство, без никак даже да го следвам. Докато тичах не можех да се спра да не се засмея тихичко, на вълнението, което това предизвикваше в мен; смехът нито ме забави, нито ме разконцентрира.
Най- сетне можех да разбера защо Едуард никога не се сблъскваше с дърветата, докато тичаше- нещо, което винаги е било мистерия за мен. Беше особено усещане балансът между скоростта и яснотата. Защото, докато се изстрелвах над, под и през гъстият, прорязващ лабиринт, със скорост, която би трябвало да превърне всичко около мен в променяща се зелена магла, аз можех съвсем ясно да видя всяко миниатурно листенце, върху всички малки клонки на всеки незначителен храст, покрай който минавах."
А този цитат е когато Бела говори с Джейк в колата, преди да се срещне с Джей Дженкс:

- Защо не можем да вземем Ферарито? – оплака се Джейкъб, когато ме пресрещна в гаража.
Аз вече бях във Волвото на Едуард с Ренесме.
Едуард ми беше показал колата за „след”; и както беше очаквал, аз не бях способна да покажа нужният ентуазъм. Разбира се, беше хубава и бърза, но аз предпочитах да бягам.
- Прекалено е заговорническо. – отговорих аз. – Можем да идем и пеша, но Чарли ще откачи.

Общо взето, мисълта ми е, че Бела не се страхува от скороста на колите, независимо колко вдигат. Би я притеснило ако в колата има човек, и то само за да не стане твърде подозрително. Та тя може да бяга по бързо от автомобил, и това очевидно откакто е вампир и харесва.
Към края, поста става по-добре формулиран, така че няма да критикувам. А и въпреки няколкото ми дребни забележки, мисля че идеята има доста добра преспектива да се развие.
Така че Роуз, продължавай в същия дух.
Върнете се в началото Go down
Lety
Aдминистратор
Aдминистратор
Lety

Leo Join date : 12.07.2009
Age : 35
Местонахождение : Венеция - Buon giorno Italia

http://twilight-man1a.niceboard.net/index.htm
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач отново - Коментари   Здрач отново - Коментари Icon_minitimeПон Дек 21, 2009 3:29 pm

Аз, Белс, ще наблегна на други моменти от разказа. Първо много ми хареса избора на заглавие, защото пасва много добре на историята. Освен това ми направи наистина огромно впечатление, че е започната точно като Среднощно слънце как на Едуард, в случая Бела , му е скучно в училище и той го смята едва ли не за чистилището, докато не среща или по- скорo не помирисва новата ученичка Бела. Тoва беше началото на Здрач от погледа на вампир и го намирам за наистина оригинална идея, да го опишеш така.
Хареса ми този поглед на нещата.

Другото, което много ме заплени, беше как наблегнала на всеки малък детайл, споменат в четвъртата книга, но и всеки е доразвит по малко. Например способността на Бела да си вдига щита е вече овладяна, Емет все още не се отказва и е наблегнато точно на тази негова типична упоритост. Разказала е, че Джаспър е единствения, който винаги ще продължава да се връзва на ентусиазма му за физическа борба. Доразвила си приятелството между Неси и Зафрина, което също много ми хареса.

Другото нещо, което според мен си написала много интересно е как Бела се разсейва, типично за вампир и в същото време си наблегнала как тя се разсейва най - вече заради Едуард. Това е наистина силно начало точно на този разказ и е идеалната завръзка на историята.

Роуз имаш едно УАААУУУУУ от мен. Идеята ти ме впечатли наистина и разбира се си спряла на най- интересното. Добър подход Wink
Върнете се в началото Go down
Розали Кълън
Писател
Писател
Розали Кълън

Join date : 19.12.2009
Местонахождение : Кърджали

ПисанеЗаглавие: Re: Здрач отново - Коментари   Здрач отново - Коментари Icon_minitimeПон Дек 21, 2009 6:58 pm

Уау, благодаря!!! ^^
Бела, приемам Критики, разбира се и оценявам поста ти Smile
Лети, Страшно Много Мерси за хубавия Коментар, така ме зарадва..! (:
Наистина, уважавам Мнението на всеки, и съм ви благодарна, че отделяте време, за да четете Историята ми! SmileSmile
Върнете се в началото Go down
Бела Кълън
Aдминистратор
Aдминистратор
Бела Кълън

Virgo Join date : 11.07.2009
Age : 42
Местонахождение : Пловдив

http://twilight-man1a.niceboard.net
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач отново - Коментари   Здрач отново - Коментари Icon_minitimeПон Дек 21, 2009 9:02 pm

Добре, нека коментираме и втория пост Very Happy
Това, че си обърнала историята на Здрач и я представяш в по- различна светлина много ми харесва. НО....


,,-Помниш,че помагам на Карлайл в болницата.Видях го там,майка му беше приета.Катастрофирала.Но тя беше покрита с рани,а аз не можех да помогна,след като имаше кръв,знаеш.Но случая й беше безкрайно интересен и аз прегледах картона й доста подробно, любопитен за подробностите около случая."

Това изречение не е логично. Бела няма как да забрави, че Ед помага на Карлайл. Едуард пък, не би трябвало да има проблем с кръвта на ранената жена, след като устояваше дори на тази на Бела. Нейната му беше непоносимо сладка, и въпреки това имаше достатъчен самоконтрол, да изроди дъщеря си. А кръвта на Бела се разливаше навсякъде по време на раждането. Също така повторението на думата случая в едно изречение два пъти не е правилно. Едното или трябва да го махнеш или да го замениш с друга дума.
Роуз, поста ти е последователен като цяло и си личи, че умееш да разказваш.
Но в стремежа си по- бързо да стигнеш до частта която смяташ, че ще е най-интересна, ти прескачаш подробното описание и наблягаш на пряката реч.
Това не винаги е добра идея, защото от твоя пост добих представа, че Едуард е клюкар, а Бела е твърде любопитна.
Ще ти дам пример: Вместо Едуард да научава всички подробности за момчето от странични хора, просто може да прочете нещо в мислите му което да предаде.
Може да намесиш и Алис с някое видение. Така ще избегнеш неща от сорта: Той ми каза и Тя ми каза...


Сега давам думата на доброто ченге.... Wink
Върнете се в началото Go down
Бела Кълън
Aдминистратор
Aдминистратор
Бела Кълън

Virgo Join date : 11.07.2009
Age : 42
Местонахождение : Пловдив

http://twilight-man1a.niceboard.net
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач отново - Коментари   Здрач отново - Коментари Icon_minitimeВто Дек 22, 2009 7:26 pm

Така...Трета глава.
Искаш да покажеш ревност от страна на Едуард и това е добре като идея, но реакциите му не са правдоподобни.
Той по скоро би обвинил момчето за еротичните му мисли, отколкото Бела за любопитството и.
Да не говорим, че е достатъчно зрял, за да се цупи и да отмества ръката си изпод чина.
Имаш много повторение и подчертаване на думата ,,сериозен", докато тя може да бъде заменена с множество други изрази.

В погледа му нямаше следа от веселост. = сериозен
Изражението му беше каменно. = сериозен
Шеговитите пламъчета в очите и, бяха изчезнали. = сериозна ,и мн. др.
Още...мисля че не използваш достатъчно цялостно способностите на Алис и Едуард
Много голяма част от пряката реч, може да бъде заменена с действие и добре представени способности.
Не забравяй, че вампирите може да изглеждат млади, но съвсем не са пуберитети.
При тях би била характерна повече дипломацията, отколкото драматизма.
Роуз като изключим малките ми забележки,
смятам да си призная, че цялостния замисъл на това което си пуснала, много ми допада. Smileи искренно се надявам, да приемаш критиките ми по-скоро като съвети.
Не зная дали си чувала, но учителите критикуват учениците за които смятат, че имат талант за много повече.
Върнете се в началото Go down
Розали Кълън
Писател
Писател
Розали Кълън

Join date : 19.12.2009
Местонахождение : Кърджали

ПисанеЗаглавие: Re: Здрач отново - Коментари   Здрач отново - Коментари Icon_minitimeВто Дек 22, 2009 7:34 pm

Бела, благодаря ти за коментара... Smile Наистина, приемам критики, и мнението ти е от значение за мен (:
Просто това е началото - вече съм го написала и исках първо да пусна написаните глави и после да ги редактирам...
Но не съм сигурна - според теб как ще е най-добре? Thinker Не мога да преценя Как да постъпя, отначало го бях замислила така, но определено се колебая...
Върнете се в началото Go down
Бела Кълън
Aдминистратор
Aдминистратор
Бела Кълън

Virgo Join date : 11.07.2009
Age : 42
Местонахождение : Пловдив

http://twilight-man1a.niceboard.net
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач отново - Коментари   Здрач отново - Коментари Icon_minitimeВто Дек 22, 2009 7:56 pm

Роуз,
продължи с това което вече си направила дотук, а като го пуснеш ще се опитам да ти помогна с него.
Бих го направила и сега, но съм обещала на един мой любимец, да довърша Японската история.
Наточила съм се и на написаното от Лия и Нахуел, защото и там има някой неща които могат да се доизкосорят, но сега нямам време.
Нека довърша това което съм почнала и ще се справим заедно с усъвършенстването на историята.

ЕЕЕЕййййй, Останалите потребители:
Чувствайте се свободни и вие да изказвате мнение и да давате предложения.
Зная ,че Чата е забавен, но бисерите които пускате там, ще изглеждат много по-добре във формата на един издържан пост.
Върнете се в началото Go down
Розали Кълън
Писател
Писател
Розали Кълън

Join date : 19.12.2009
Местонахождение : Кърджали

ПисанеЗаглавие: Re: Здрач отново - Коментари   Здрач отново - Коментари Icon_minitimeВто Дек 22, 2009 8:12 pm

Белс, благодаря!! SmileSmile
Върнете се в началото Go down
Бела Кълън
Aдминистратор
Aдминистратор
Бела Кълън

Virgo Join date : 11.07.2009
Age : 42
Местонахождение : Пловдив

http://twilight-man1a.niceboard.net
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач отново - Коментари   Здрач отново - Коментари Icon_minitimeСря Дек 23, 2009 11:52 am

Четвърта глава:
Роуз, историята която пишеш поразително започва да ми прилича на тази на Здрач.
Но от друга страна, последния ти пост ме наведи на една мисъл:
Това е цитат на разговора между Джейкъб и Лия:


" Искам да остана с теб." - каза ми тя.
Шокът пробяга през краката ми, заключвайки ставите ми. Тя прелетя покрай мен и после закова спирачките. Бавно дойде до мястото, където бях замръзнал.
"Няма да съм досадна, кълна се. Няма да те следвам наоколо. Можеш да отидеш където искаш и аз ще отида където поискам. Ще трябва да ме търпиш само когато и двамата сме вълци." - Тя закрачи напред-назад пред мен, махайки нервно с дългата си сива опашка. - "И тъй като планирам да се откажа в момента в който мога...може би това няма да е толкова често."
Не знаех какво да кажа.
"Сега съм по-щастлива, като част от твоята глутница, отколкото съм била от години."
"И аз искам да остана." - помисли си Сет тихо. Не си бях помислил, че ни обръща много внимание откакто пробягваше периметъра. - "Харесва ми тази глутница."
"Е, сега! Сет, това няма да е глутница още дълго." - опитах се да събера мислите си така, че да ги убедят. - Сега имаме цел, но когато...след като това свърши, ще бъда само вълк. Сет, трябва ти цел. Ти си добро хлапе. Ти си от онзи вид хора, които винаги се заемат с някой кръстоносен поход. А и няма начин да напуснеш Ла Пуш сега. Ще завършиш гимназия и ще направиш нещо с живота си. Ще се грижиш за Сю. Моите проблеми няма да рабъркат бъдещето ти."
" Но..."
" Джейкъб е прав" - подкрепи ме Лия.
" Съгласяваш се с мен?"
" Разбира се. Но нищо от това не се отнася за мен. Аз бях на път да се махна така или иначе. Ще си намеря работа някъде далече от Ла Пуш. Може би ще запиша някакви курсове в общински колеж. Ще започна йога и медитация, за да разреша проблемите си с темперамента...И ще остана част от тази глутница заради психическото си здраве. Джейкъб, можеш да разбереш, че в това има смисъл, нали? Няма да те притеснявам, ако ти не ме притесняваш, и всички са щастливи.

Та мисълта ми беше, че искаш училищна история.
Лия е върколак и това е тайна за околните. Какво би станало след като се запиши да учи?
Как би се развила историята ако единственния женски върколак в Ла Пуш тръгне на училище?
А какво би станало ако Нахуел също е в това училище?
Нахуел е виждал върколаците само веднъж, и те бяха във вълчите си форми. Няма как да познае Лия
Лия от своя страна мрази вампирите и е виждала Нахуел.
Той не знае каква е тя, а тя знае какъв е той.
Твоята история може така сполучливо да се заплете,и да се свърже със семейство Кълън, че и Стефани може да ти завиди за резултата.
Лия когато е при Кълън, почти никога не влиза, и предпочита да си е вълк. Разбира се изключвам моментите когато Джейк или Ренесме ги застрашава нещо.
Ако приемем, че Нахуел се е настанил при семейство Денали /защото при Кълън е подозрително пренаселено/, тогава училището може да е в някой близак град.
Лия не би тръгнала да учи във Форкс, а и Форкс е само гимназия. Възможността да се срещнат е напълно реална.
Оооооо, пак се отнесах.... Very Happy
Върнете се в началото Go down
Лия Клиъруотър
Ветеран
Ветеран
Лия Клиъруотър

Libra Join date : 01.09.2009
Age : 29
Местонахождение : Форкс , Ла Пуш

ПисанеЗаглавие: Re: Здрач отново - Коментари   Здрач отново - Коментари Icon_minitimeСря Дек 23, 2009 6:33 pm

Роуз,на мен много ми харесва,обаче започва да ми прилича на историята на Здрач и това не ми харесва..Иначе Бела има много хубави идеи и ще ми е интересно да ги видя осъществени..Успех от мен и продължавай да пишеш..
Върнете се в началото Go down
Lety
Aдминистратор
Aдминистратор
Lety

Leo Join date : 12.07.2009
Age : 35
Местонахождение : Венеция - Buon giorno Italia

http://twilight-man1a.niceboard.net/index.htm
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач отново - Коментари   Здрач отново - Коментари Icon_minitimeПет Дек 25, 2009 8:56 am

Но историята се казва " Здрач отново" ?! Кой не си е написал домашното и не е прочел заглавието Razz

Роуз , на мен точно това ми хареса Cool
Върнете се в началото Go down
Sponsored content




ПисанеЗаглавие: Re: Здрач отново - Коментари   Здрач отново - Коментари Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 

Здрач отново - Коментари

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

 Similar topics

-
» Огън и лед - Коментари

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Bitten RPG :: out of characters ˙·٠•● свободна зона :: Престъпни удоволствия :: Коментари-